Airsoftun gelişimi

TARİHÇE
AIRSOFT'un GELİŞİMİ

II. Dünya savaşından sonra Amerikan hükümetinin yaptırımları, Japon sivil halkının Silah alımlarını yasaklatmıştır. Sivil Silahlanma ihtiyacı firmalar tarafından çeşitli yollar ile karşılanmaya başlarken ; İlk başta basit tek atım sistemlere sahip olan oyuncaklar, daha sonrasında Gaz la çalışan oyuncaklar devreye girmiştir. İlk oyuncaklar, gerçeğe benzetilmeye çalışlırken ‘oldukça hantal ve işlev olarak düşük kapasite de olsalar da,’ günümüzde artan talep ile birlikte gerçeği ile birebir kopyalar yapılmaya başlanmıştır. Hatta gerçek Ateşli grubu lisanları Airsoft oyuncaklar için özel olarak alınıp, üretilmektedir. Airsoft oyuncaklar 0,6mm çapında özel üretim “BB” diye adlandırılan mühimmatlar kullanmaktadır. Ateş güçleri Hafif havalı grubundadır.
Airsoft oyuncakları günümüzde Asker, Polis ve Özel kuvvetlerin eğitimlerinde de kullanılmaktadır. Bir çok ülke de sivil Organizasyonlar kurularak Airsoft oyuncaklarının kullanıldığı Askeri benzetim oyunları düzenlenmektedir. Kulüpler üyeleri arasında toplantılar yapıp, sportif aktivite aracı haline getirdikleri Airsoft oyuncaklarını diğer Askeri teçhizatlar ile tamamlamaktadırlar. (Not: Çoğu teçhizat gerçeği ile fiziksel benzerlik göstermek ile beraber yalnızca eğitim ve oyun amaçlı olup gerçeğine çevrilmesi mümkün değildir.)

biraz zehir

Harekete geçmek

Airsoft nereden Nereye geldi demek için geldiği yere bir göz atın ve ne olabileceğinize bakın…

zz-trans
Play Video

edoyman

Gerçek

air-soft

Airsoft savaşları mı dersiniz Airsoft oyunları mı? (veya gavurlar gibi airsoft gameplay mi :))) izleyip karar verin arkadaşlar. Neden airsoft fight olarak başlıkta yazdık? videonun aslını izlerken anlayacaksınız.
Airsoft nasıl oynanır sorusuna geçen videolarda güzelce cevap verdik şimdi Airsoft tan nasıl keyif alınır kısmına geçeceğiz… ki efsane oyunlar sizi bekliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir